AUTORZY / ARTISTS

Najczęściej kupowane

Nowe produkty

Tagi

AUTORZY / ARTISTS  Jest 1 produkt.

Podkategorie

 • Adlard Charlie

  Charlie Adlard jest brytyjskim rysownikiem komiksów. Posiada w swoim portfolio takie komiksy jak Sędzia Dredd, The Establishment, Shadowman, Superman, Bishop, ale to seria Żywe Trupy przysporzyła mu największą popularność.

 • Akins Tony

  Tony Akins jest rysownikiem pochodzącym z Chicago. Tworzy dla DC, Vertigo a w swoim portfolio posiada takie komiksy jak Jack of Fables, Fables (Baśnie), Hellblazer, Wonder Woman i wiele innych..

  Seria Jack of Fables Była kilkukrotnie nominowana do nagrody Eisnera.

 • Albuquerque Rafael

  Rafael Albuquerque jest Brazylijskim rysownikiem komiksów. Zasłynął z serii Amerykański Wampir. Jednak w swoim dorobku rysował między innymi takie komiksy jak Superman/Batman, Blue Beetle, Animal Man, Batman, Batgirl...
   

 • Andrasofszky Kalman

  Kalman Andrasofszky jest rysownikiem pochodzącym z Kanady. W swoim portfolio posiada takie prace jak X-Men, Captain Canuck.

 • Andreas

  Andreas Martens ps. „Andreas” (ur. 3 stycznia 1951 w Weißenfels) – niemiecki rysownik i scenarzysta komiksów, mieszkający we Francji i tworzący po francusku. Twórca bardzo popularnych serii Rork, Koziorożec, ARQ czy Cromwell Stone oraz wielu innych komiksów.

 • Asrar Mahmud

  Mahmud Asrar jest rysownikiem komiksów z Pakistanu. W swoim portfolio posiada takie komiksy JLA, She-Hulk, X-Men, Avengers, Thunderbolts, Dynamo, Wolverine.

 • Azaceta Paul

  Paul Azaceta jest amerykańskim rysownikiem komiksów. W swoim dorobku posiada takie serie Capitan Marvel, Amazing Spider-Man czy Punisher. Polskim czytelnikom znany jest z wydanych w kraju komiksów B.B.P.O. 1946 czy tez z serii Outcast.

 • Azpiri

  Alfonso Azpiri Mejía (1947 − August 18, 2017) Hiszpański autor komiksów, którego prace nasycone były erotyzmem. Autor takich komiksów jak Black Hawk czy Wet Dreams, jednak największa sławe przyniosła mu seria Lorna.
   

 • Bagley Mark

  Mark Bagley jest amerykańskim rysownikiem komiksów, znany polskim czytelnikom głównie z serii Spider-Man . Rysownik ten ma jednak w swoim protfolio dziesiątki innych komiksów, do takich serii jak  All New X-Men, BBPO, Fantastyczna 4, Ultimate Spider-Man, Thunderbolds, Batman ...

 • Batista Chris

  Chris Batista jest amerykański rysownikiem tworzącym dla Marvela i DC. W swoim portfolio posiada takie komiksy jak Iron Man, JLA, Superman, Thunderbolds, Steel, The Legion oraz dziesiątki innych komiksów.

 • Baudoin Edmond

  Edmond Baudoin urodził się w Nicei w 1942 roku. W wieku 33 lat postanawia oddać sie całkowicie rysowaniu.

  Na Festiwalu Angoulême otrzymał nagrodę dla Najlepszego Albumu za Couma Acò (1992) i Najlepszy Senariusz za Le Voyage (1997). We Francji i na całym świecie, Baudoin jest uznawany za jednego z mistrzów współczesnego komiksu.

 • Belanger Andy

  Andy Belanger jest rysownikiem z Kanady. Tworzył dla Heavy Metal Magazine, Komiks Turok, Vampirella czy Swamp Thing.

 • Bianchi Simone

  Simone Bianchi (ur. 10 lipca 1972) to włoski rysownik komiksowy pracujący na zlecenie Marvel Comics. Rysował między innymi przy seriach Star Wars i Darth Vader. Poza Gwiezdnymi wojnami zajmuje się także rysowaniem wielu komiksów o superbohaterach Marvela. W swoim dorobku posiada takie komiksy jak Amazing Spider-Man, Astonishing X-Men, New Avengers, Original Sin, Thor, Wolverine.

 • Blake II Nelson

  Nelson Blake II jest rysownikiem, który w swoim portfolio posiada takie komiksy jak GI Joe, Witchblade, Murderer czy The Darkness.

 • Breccia Enrique

  Enrique Breccia urodził się w 1945 roku w Buenos Aires / Argentyna. Od trzydziestu lat zachwyca czytelników na trzech kontynentach, rysując historie nieprawdopodobnie nasycone szczegółami. Zyskał międzynarodową sławę między innymi serią Alvar Mayor. Jego najbardziej znaną pracą jest wykonany techniką malarską komiks Lovecraft dla linii wydawniczej Vertigo oraz seria Wartownicy. Poza tymi komiksami rysował także Swamp Think, Batman Black & White II, X-Force i wiele innych...

 • Breyfogle Norm

  NORM BREYFOGLE - urodzony w 1960 roku jest amerykańskim rysownikiem komiksów. Największą sławę przysporzyła mu seria Batman, jednak na swoim koncie ma też setki innych komiksów. Znajdzie się wśród nich Superman, Wonder Woman, Cat Woman, Anarku, Aquaman,Prime, Hellcat i wiel, wiele innych.

 • Browne Ryan

  Ryan Browne jest rysownikiem ze Stanów, który najbardziej zasłynął z komiksy Wojownicze Żółwie Ninja. W swoim dorobku ma także takie prace jak Powrót do Przeszłości, Orginal Sins czy Secret War.

 • Chabouté Christophe

  Christophe Chabouté jest pochodzącym z Alzacji rysownikiem. W Polsce znany z wydanych u nas komiksów Zebra 4 Samotnik, Czyściec czy Zebra 2.

 • Campbell Laurence

  Laurence Campbell jest brytyjskim rysownikiem z dość pokaźnym dorobkiem. W swoim portfolio posiada takie prace jak Sędzia Dredd, Punisher, B.B.P.O., Dark Tower, Wolverine.

 • Carloni Stefano

  Stefano Carloni jest rysownikiem komiksów pochodzącym z Włoch. W swoim portfolio ma prace na komiksem Sinclair oraz bardzo popularnym we Francji Clemenceau i Les Savants.

 • Casagrande Elena

  Elena Casagrande jest rysowniczką która w swoim dorobku posiada takie komiksy jak Dexter, Hulk, Doctor Who, Spider-Man, X-Files.

 • Chmielewski Henryk...

  Papcio Chmiel czyli Henryk Jerzy Chmielewski urodził się 7 czerwca 1923 roku w Warszawie.

  Polski grafik, rysownik i publicysta, uczestnik powstania warszawskiego w 7 Pułku Piechoty AK „Garłuch” pod pseudonimem Jupiter (st. strzelec), odznaczony Warszawskim Krzyżem Powstańczym, autor serii komiksowej „Tytus, Romek i A’Tomek”, kawaler Orderu Uśmiechu.

 • Cichoń Wojtek "CIHY"

  Wojtek „CIHY” Cichoń, ur. 14.06.1972 r. w Mińsku Mazowieckim.

  Absolwent Policealnego Studium Reklamy w Mińsku Mazowieckim. Były żołnierz zawodowy. Po 15 latach służby Ojczyźnie zdecydował się powrócić do pasji artystycznych oraz swojej fascynacji komiksem. Fan twórczości Jerzego Wróblewskiego, Janusza Christy, Tadeusza Baranowskiego i Grzegorza Rosińskiego.

 • Cloonan Becky

  Becky Cloonan jest amerykańską rysowniczką komiksów. W swoim portfolio posiada takie komiksy jak Conan, Batman, Swamp Thing, Demo, Punisher, Avengers, Northlanders.

 • Cooper Joseph

  Joseph Cooper jest amerykańskim rysownikiem, który w swojej karierze rysował juz takie komiksy jak Flash, Flash Gordon, Magnus the Robot Fighter, Dresden Files Ghoul Goblin, Corps.

 • Craig Wes

  Wes Craig jest rysownikiem pochodzącym z Montrealu. Ten kanadyjski autor ma na swoim koncie komiksy do takich serii jak Batman, Superman, Flash, Strażnicy Galaktyki. W kraju czytelnicy poznali jego twórczość w komiksie Batman #6 Cmentarna szychta.

 • Christa Janusz

  Janusz Wincenty Christa (ur. 19 lipca 1934 w Wilnie, zm. 15 listopada 2008 w Sopocie) – autor komiksów, rysownik i
  scenarzysta, z wykształcenia ekonomista. Autor jednej z najpopularniejszych polskich serii komiksów – Kajko i Kokosz, oraz wielu innych jak Kajtek i koko, Gucek i Roch.

 • Crook Tyler

  Tyler Crook jest rysownikiem znanym w Polsce z serii komiksów Hrabstwo Harrow oraz Szósty Rewolwer. Rysownik ten ma także w swoim dorobku takie komiksy jak Deadpool, Man Thing, B.B.P.O.

 • Dillon Steve

  Steve Dillon (ur. 22 marca 1962 w Luton, zm. 22 października 2016 w Nowym Jorku) – brytyjski rysownik komiksowy mieszkający w Stanach Zjednoczonych, współpracujący ze scenarzystą Garthem Ennisem, współtwórca serii Kaznodzieja. Poza tą rysował także serie: Punisher, Hellblazer, Sędzia Dredd, Animal Man, Wolverine, X-Men....

 • Del Duca Leila

  Leila Del Duca jest amerykańską rysowniczka komiksów, która w swoim dorobku posiada takie albumy jak Scarlet Witch, Shutter, Wonder Woman, Wicked.

 • Dewey Benjamin

  Benjamin Dewey jest amerykańskim rysownikiem komiksów. Autor ten w swoim portfolio posiada takie komiksy jak Rick and Morty, The Autumnlands.

 • Doe Juan

  Juan Doe jest rysownikiem, który w swojej karierze rysował takie komiksy jak X-Men, Deadpool, Iron Man, MAD, Captain America, Avengers, Wolverine, Dark Ark.

 • Estevam Milton

  .....

 • Fabry Glenn

  Glenn Fabry ur. 24 marca 1961 roku jest Brytyjskim rysownikiem komiksów, który otrzymał nagrodę Eisnera. Stworzył między innymi okładki do serii Kaznodzieja, oraz rysował takie serie jak Slaine, Sędzia Dredd, Batman/Sędzia Dredd. Spod ręki artysty wyszły także Thor Wikingowie, Nigdziebądź oraz dziesiątki innych komiksów.

 • Fernandez Leandro

  Leandro Fernandez jest rysownikiem pochodzącym z Argentyny. Na swoim koncie ma wiele wspaniałych serii takich jak Punisher Max, Queen & Country, Incredible Hulk, Wolverine, Stormwatch.

 • Fowler Tom

  Tom Fowler jest rysownikiem znanym na naszym rynku z komiksu Quantum and Woody - 1 - Najgorsi superbohaterowie na świecie. W swoim portfolio posiada jednak o wiele więcej tytułów takich jak Batman, Caper, Deadpool, Hulk, Star Wars, Venom.

 • Garwol Paweł

  Paweł Garwol Ur. w 1976 r. w Katowicach. Absolwent Opus Art w Sosnowcu. Zajmuje się komiksem, ilustracją i malarstwem. Autor komiksów: Bez Końca, Chwila jak Płomień, MIASTO Z WIDOKIEM/JADZIA, ODWIEDZINY.

 • Gaydos Michael

  Michael Gaydos jest amerykańskim rysownikiem komikeów znanym naszym czytelnikom z serii Jessica Jones. Rysownik ten ma w swoim portfolio takie komiksy jak Avengers, Batman, Spider-Man, Wolverine.

 • Giulio De Vita

  Giulio De Vita jest rysownikiem z Włoch, którego komiksy są doskonale znane czytelnikom w Polsce. Jednymi z najpopularniejszych jest Thorgal: Kriss de Valnor, Dekalog, Wisher, James Healer.

 • GRAZA - Grażyna...

  GRAZA - Grażyna Foltyn-Kasprzak, żona Zbigniewa Kasprzaka. Z wykształcenia jest scenografem, zajmuje się także malarstwem i kolorowaniem komiksów, głównie na rynku frankofońskim. Dotychczas współpracowała z wybitnymi w skali światowej twórcami komiksowymi. W swoim portfolio posiada takie komiksy jak Thorgal, Yans, Halloween Blues,Achtung Zelig, Podróżnicy, Szninkiel czy Skarga Utraconych Ziem.

 • Greene Sanford

  Sanford Greene jest rysownikiem, którego czytelnicy w Polsce poznają dzięki komiksowi Uncanny Avengers - 5 - Preludium do Axis. Artysta ten ma jednak na swoim koncie inne serie, a są wśród nich Batman, Deadpool, Spider-Man, Avengers, Wonder Girl.

 • Grochola Jakub

  Jakub Grochola jest artystą, który przez wiele lat publikował w zinie Mydło. Poza tym jest twórca wielu komiksów jak seria Super Jacek, Space-Cats, Malcolm, unBrave Squirrel czy wreszcie nagrodzony w konkursie im. Janusza Christy Tomek i Jacek.

 • Guerra Pia

  Pia Guerra jest kanadyjsą rysowniczka komiksów. Mimo, że w swoim dorobku posiada takie komiksy jak Spider-Man czy Doctor Who, to i tak najbardziej rozpoznawalna jest dzięki komiksowi Y: Ostatni z mężczyzn.

 • Hardman Gabriel

  Gabriel Hardman jest wszechtronnym artystą, który poza pisaniem scenariuszy zajmuje się także rysowaniem. W swoim portfolio posiada takie komiksy jak Avengers, Batman, Hulk, Planeta Małp, X-Men.

 • Haum Jeremy

  Jeremy Haum jest amerykańskim rysownikiem komiksów. W swojej karierze tworzył takie komiksy jak Batman, Batwoman, Constantine, GI Joe, Iron Man, The Darkness.

 • Hepburn Scott

  Scott Hepburn jest rysownikiem pochodzącym z Kanady. W swoim portofio posiada takie komiksy jak: Star Wars, Drax, Spider-Man, Deadpool, Orchid, Teen Titans, Power Man i wielu, wielu innych...

 • Hinkle Greg

  Greg Hinkle jest artystą który pochodzi ze Stanów. W dwoim dorobku posiada znaną serię Airboy, Black Cloud, The Rattler.

 • Igle Jamal

  Jamal Igle jest rysownikiem pochodzącym do Stanów.W swoim portfolio posiada takie serie jak Countdown, Superman, Supergirl, Nightwing, Iron First, Iron Man, Teen Titans, Zatana i wiele innych.

 • Issacs Rebekah A.

  REBEKAH A. ISAACS jest amerykańską rysowniczką komiksów. Mimo, ze największą sławę przysporzył jej komiks Buffy The Vampire Slayer, ma na swoim koncie takie serie jak DMZ, Capitan America, DV8, Mad Max.

 • Jones Joëlle

  Joëlle Jones jest amerykańską rysowniczką komiksów, której największym dziełem jest seria Lady Killer. Poza nią w swoim portfolio posiada takie komiksy jak Superman, Dr Horrible, Madame Frankenstein i dziesiątki innych komiksów..

 • KAS - Kasprzak Zbigniew

  Zbigniew Kasprzak - KAS - Jest jednym z najpopularniejszych rysowników z Polski. W swoim bogatym dorobku posiada takie komiksy jak Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa, Zbuntowana, cykle Wielkie Wyprawy, Podróżnicy, seria Yans, Spadająca gwiazda - Marilyn Monroe, Halloween Blues czy Dziewczyna z Panamy.

 • Koblish Scott

  Scott Koblish jest amerykańskim rysownikiem komikeów. Mimo tworzenia do takich serii jak Avengers, Electra, Hulk, Punisher, Thor, X-Men, jego najbardziej rozpoznawalnym komiksem jest wydawany w Polsce i cieszący się ogromną popularnością Deadpool.

 • Kuder Aaron

  Aaron Kuder jest amerykańskim rysownikiem komiksów, który rozpoczął karierę około 2000 roku. W swoim portfolio posiada takie komiksy jak The Amory Wars: In Keeping Secrets of Silent Earth 3, Legion Lost, Green Lantern: New Guardians, Avenging Spider-Man, Superboy.

 • Land Greg

  Greg Land jest amerykańskim twórcą komiksów znanym w Polsce z serii Wyprawa oraz komiksu Czarna Wdowa. Artysta ten ma jednak w swoim portfolio dziesiątki innych komiksów do takich serii jak Birds of Prey, Nightwing, Supergirl, Iron Man, X-Men, Fantastyczna 4, Mighty Avengers i wielu, wielu innych...

 • Lan Medina

  Lan Medina jes pseudonimem Ronaldo Mediny, rysownikiem komiksów z Filipin. Najsłynniejsze serie tego autora to Baśnie, District X, Punisher Max, Aria i wiele, wiele innych..

 • Larsen Erik

  Eric Larsen jest amerykańskim wydawcą i twórcą komiksów. W jego portolio znajdziemy takie komiksy jak Spide-Man, The Defenders, Fantastyczna 4, Doom Patrol czy Thor. Jednak najwiekszą sławę przyniosła mu jego autorska seria Savage Dragon.

 • Lemire Jeff

  Jeff Lemire urodził się w 1976 roku i wychował na farmie w kanadyjskim hrabstwie Essex. Po sukcesie wydanych przez Top Shelf Opowieści z hrabstwa Essex opublikował w Vertigo powieść graficzną The Nobody. Obecnie pracuje nad serią The Sweet Tooth dla Vertigo oraz nad nową powieścią graficzną dla Top Shelf.

 • Lloyd David

  David Lloyd jest jednym z najlepszych brytyjskich rysowników komiksowych. Zasłynął jako ilustrator V jak vendetta a w polsce znany jest także z komiksu Opowieści Wojenne. W portfolio tego rysownika znajduja sie też takie komiksy jak Hellblazer, Doctor Who, Hulk, Time Bandits, Aliens czy Captain America.

 • Manara Milo

  Milo Manara (właśc. Maurilio Manara, ur. 12 września 1945 w Luson, prowincja Bolzano, Włochy) – włoski scenarzysta i rysownik komiksowy. Autor takich komiksów jak Genius, Jolanda Almaviva, Seria Giuseppe Bergman, Indiańskie Lato, El Gaucho, Guliweriana,  seria Klik, seria Borgia i wieli, wielu innych.

 • McCrea John

  John McCrea jest rysownikiem urodzodzonym 1966 roku w Belfaście. Od lat współpracuje z Garthem Ennisem a w swoim dorobku posiada takie serie jak Judge Dredd, Hitman, Superman, Superboy i wiele wiele innych. W 1999 roku Hitman 34 otrzymał jedną z najważniejszych nagród - nagrodę Eisnera.

 • McKean Dave

  Dave Tench McKean (ur. 29 grudnia 1963 w Maidenhead w Wielkiej Brytanii) – brytyjski twórca komiksów, grafik, ilustrator, fotografik, filmowiec. Wśród dzieł tego artysty znajdują się ilustracje okładek serii Sandman, Komiks Batman Azyl Arkham, Hellarier, Klatki oraz wiele, wiele innych dzieł.
   

 • McGuinness Ed

  Ed McGuinness jest amerykańskim twórcą komiksów. W swoim dorobku posiada albumy do takich serii jak Deadpool, Hulk, Superman, JLA, Superman/Batman, Nova.

 • Mignola Mike

  MIKE MIGNOLA - urodzony w 1960 roku jest amerykańskim twórcą komiksów. Największą popularność przysporzyła mu seria Hellboy, jednak na swoim koncie ter rysownik i scenarzysta ma setki innych dzieł. Znajdują się wśród nich seria B.B.P.O., Batman, Abe Sapien, Witchfinder, Baltimore, Lobster Johnson...   W swojej karierze Mike Mignola otrzymał kilkadziesiąt nagród, w tym był wielokrotnie nagradzany nagrodzą Eisnera.

 • Oliff Steve

  Steve Oliff - ...

 • Otomo Katsuhiro

  Katsuhiro Ōtomo - japoński mangaka i twórca anime. Najbardziej znanymi jego pracami sąmanga Akira i stworzona przez niego animowana jej adaptacja, będąca obecnie jednym z najbardziej znanych na świecie anime.

 • Pichelli Sara

  Sara Pichelli jest włoskim rysownikiem komiksów. Polskim czytelnikom jest znana z komiksów Strażnicy Galaktyki, jednak w swoim portfolio ma takie komiksy jak Spider-Man, All-New X-Men, X-Men Pixie Strikes Back.

 • Polch Bogusław

  Bogusław Polch - rysownik komiksów z polski. Autor znany z takich serii jak Kapitan Żbik, Bogowie z kosmosu (Ekspedycja), Funky Koval, Wiedźmin, Tomek Grot, Rycerze Fair Play.

 • Raczkiewicz Tadeusz

  Tadeusz Raczkiewicz (ur. 1949 r. w Gubinie) – polski rysownik i scenarzysta komiksowy, tworzy również rysunki satyryczne i  ilustracje. Autor takich komiksów jak Kuśmider i Filo, Dwa lata wakacji, Piętnastoletni kapitan, Zawisz Czarny czy Fara. Jednak największą sławę przyniosła mu seria o Tajfunie.

 • Del Rey Vanesa

  Vanesa R. Del Rey jest rysowniczką pochodzącą z Kuby. Obecnie mieszka i tworzy w Stanach a w jej portfolio znajdziemy takie komiksy jak Constantine Hellblazer, Creepy, Scarlet Witch.

 • Ribic Esad

  Esad Ribic jest rysownikiem pochodzącym z Chorwacji. Wśród serii jakie rysuje znajdziemy Thor, Silver Surfer, Loki, Avengers,Wolverine.

 • Risso Eduardo

  Eduardo Risso urodzony w 1959 roku jest argentyńskim rysownikiem komiksowym. Największa popularność zdobył dzięki serii 100 Naboi, jednak na swoim koncie posiada także setki innych komiksów. Są wśród nich Chicanos, Ja Wampir, Batman, Alien, Transmetropolitan, Spider-Man... Risso zdobył za serię 100 naboi cztery nagrody Eisnera.

 • Rosiński Grzegorz

  Grzegorz Rosiński jest jednym z najbardziej znanych rysowników z Polski. Twórca serii Thorgal ma w swoim portfolio także setki innych rysunków i komiksów. Są wśród nich Kapitan Żbik, Pilot Śmigłowca, Legendarna historia Polski, Yans, Skarga Utraconych Ziem, Zemsta hrabiego Skarbka, Western, Szninkiel.

 • Shalvey Declan

  Declan Shavley jest Irlandzkim autorem komiksów, który w 2007 roku otrzymał Eagle Award. Rysownik takich komiksów jak Hero Killers, Deadpool, Connan, Batman, Thunderbolts.

 • Skrzydlewski Jacek
  Jacek Skrzydlewski, urodzony 4 stycznia 1956 w Poznaniu, od 1964 mieszkał w Warszawie, a od 1991 - na Mazurach. Debiutował jednostronicową historyjką Strach na łamach miesięcznika "Relax" w 1977 roku. Następnie opublikował czteroodcinkowe opowiadanie Super-man (!) w czasopiśmie "Świat Młodych" w 1979. Od 1988 nawiązał z tym czasopismem stałą współpracę, współredagując kwartalnik gier i zabaw "Bazar". Współtworzył w 1988 pierwszy numer pisemka dla dzieci z miesięcznego, trójczłonowego cyklu "Ja - Ty - My". Zamieścił serię humoresek w zachodnioniemieckim tygodniku "Bunte" (1992).

  Jego pełnometrażowe komiksy, to: Wyprawa na Ziemię (scenariusz Jerzy Niemczuk, wydawnictwo KAW 1988), Kosmiczny detektyw (scenariusz Piotr Ponaczewny, KAW 1989), Nowe przygody mistrza Twardowskiego (scenariusz Helena Urlaub, KAW 1990).

  W latach 1988-1990 wykonywał okładki do komiksów KAW-u tłumaczonych z języka węgierskiego: Skarb MajówWygnanieYankes na dworze króla Artura i wielu innych.

  Jego prace były prezentowane na wystawach rysunku: Klub Lira - Warszawa (1986), Międzynarodowy Festiwal Rysunku w Sierre - Szwajcaria (1988), Galeria MPK Ochota - Warszawa (1989), Analphabeten Aler Lander Vereinigt Euch (galeria w Castro Rauxel) - Niemcy (1989).

  Od roku 1988 pracuje nad trzyczęściowym cyklem (scenariusz Maciej Parowski): Planeta RobotówInwazja z Planety RobotówPożegnanie z Planetą Robotów i doprowadził pracę do połowy drugiego albumu, a następnie przerwał ją - poszukuje wydawcy.

  Autor informacji: Maciej Parowski

 • Smith Andy

  Andy Smith jest amerykańskim twórcą komiksów. W swoim dorobku współpracował z Marvel, DC, Image i tworzył takie serie jak Spider-Man, Savage Hulk, Fantastyczna 4, X-Men, Silver Surfer i wielu, wielu innych...

 • Smith Cory

  Cory Smith jest amerykańskim rysownikiem komiksów, który zasłynął rysowania Żółwi Ninja oraz Serii Robot Fighter.  W swoim dorobku ma jeszcze takie komiksy jak X-Men, Spider-Man, Batman, Superman, Archie czy War Journal

 • Stegman Ryan

  Ryan Stegman jest rysownikiem z bardzo bogatym dorobkiem. Znajdują się w nim komiksy do takich serii jak Spider-Man, Wolverine, Deadpool, Hulk, Fantastyczna 4, Avengers i wielu innych.

 • Stokoe James

  James Stokoe jest kanadyjskim rysownikiem, który w swoim portfolio posiada takie komiksy jak Aliens, Godzilla, Moon Knight.

 • Szarlota Pawel

  Szarlota Pawel jest artystką, którą poprzez komiksy stworzone dla Świata Młodych, zna wiele pokoleń czytelników. W swoim dorobku posiada stworzenie Serii Komiksów Kleks, Kubuś Piekielny.

 • Trystuła Krzysztof

  Trystuła Krzysztof - rysownik, ilustrator, projektant graficzny. Tworzy okładki do gier komputerowych, projektuje loga, tworzy ilustracje i komiksy. Publikował w antologiach komiksowych (np. "Buszujący w Bydgoszczy", "Komiksowy Przewodnik po Bydgoszczy"). Współpracuje ze scenarzystą Maciejem Jasińskim. Razem przygotowywali projekty pod komiksowe konkursy (Konkurs na komiks o Janie Heweliuszu, konkurs na komiks dla dzieci im. Janusza Christy) których zostawali laureatami, w wyniku czego wydano ich 2 wspólne albumy.

 • THORGAL

  Thorgal jest dla wielu czytelników postacią kultową. W związku z faktem, że przy jego tworzeniu uczestniczyło wielu artystów (scenarzyści, rysownicy, koloryści), założona została oddzielna zakładka, która będzie skupać wszystkie związane z serią dzieła. 

Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji
Pokazuje 1 - 1 z 1 pozycji