Bogusław Polch Ekspedycja - Bogowie z kosmosu "Bunt olbrzymów" !!! Oryginalna plansza nr. 24

Używane

Bogusław Polch oraz oryginalna praca z komiksu Ekspedycja 9Bogowie z kosmosu)  "Bunt olbrzymów".

Wielkość planszy (cm): 56x43 cm

Jest to pełna plansza będąca oryginałem jednej strony z komiksu!

W skład zestwa wchodzi komplet plansz:

- plansza tuszem

- blaudruk: oryginalny ręczny kolor na planszy

Plansza nr 24 

Więcej szczegółów

18 500,00 zł

Więcej informacji

O autorze: 

Bogusław Polch (ur. 5 października 1941 , zm. 2 stycznia 2020) jeden z najbardziej znanych polskich twórców komiksowych, autor grafik reklamowych, ilustracji książkowych i storyboardów.

Początkowo tworzył krótkie historie komiksowe dla magazynu młodzieżowego „Korespondent wszędobylski” a po tych publikacjach zaprzestał rysowania na kilkanaście lat.

Jednym z pierwszych oficjalnych projektów Bogusława Polcha był „Złoty Mauritius” z serii komiksów o Kapitanie Żbiku. Co ciekawe, w zdobyciu tego zlecenia pomógł artyście Grzegorz Rosiński, kolega ze szkolnej ławki. Największą sławę przyniosły mu takie tytuły jak „Ekspedycja. Bogowie z kosmosu”, „Funky Koval” czy „Wiedźmin”, które wraz z innymi komiksami rysownika wychowały całe pokolenia czytelników.

W 2009 roku Bogusław Polch został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

O komiksie:

Seria komiksowa Bogowie z kosmosu znana również pod nazwą Ekspedycja powstała w latach 1978-1982. Scenariusz oparty na teorii Ericha von Danikena stworzyli Arnold Mostowicz oraz Alfred Górny.

Historia opowiada o ekspedycji z planety Des, szukającej na prehistorycznej Ziemi inteligentnych istot aby pomóc im w rozwoju.  Główna bohaterka Ais ma przed sobą wiele wyzwań, o których opowiadają kolejne zeszyty serii.

W komiksie znajdujemy wiele znanych nam historii, legend i tekstów religijnych. Polskie wydanie pierwszego tomu ukazało się w 1982 roku nakładem Krajowej Agencji Wydawniczej. Historia nie była jednak dokończona  a ostatni tom ukazał się dopiero w wydaniu zbiorczym w 2003 roku.

Produkty powiązane

30 Inne produkty w tej samej kategorii: